Üdvözöllek!

 
Mi is ez? Ki is vagyok? Hát lássuk...
 
Kelemen László Ádám a becsületes nevem. 1991. május 12-én születtem a dél-alföldi régió központjában Szegeden. Az általános iskolás éveimet testnevelés tagozatos osztályban töltöttem, ahol végig kísért a sport. 7 évig a labdarúgás területén próbáltam ki magam, szép eredményeket elérve. Mellette úsztam, és atletizáltam is egy keveset. Ezen nyolc év alatt ismerkedtem meg azzal a sporttal, amelyről nem gondoltam volna, hogy későbbi életemet mennyire meg fogja változtatni. Ez pedig a túrázás. Na, de még egy kis "történelem".
 
2006-ban felvételt nyertem egy közgadasági szakközépiskolába, ahol megismerkedtem a társastánccal. 3 szép évet töltöttem el e gyönyörű és rendkívül nehéz sport világában, amelyet a mai napig nem bántam meg, hiszen rendkívül sok dolgot tanultam a helyes testtartástól kezdve, a kitartáson át, a fegyelemig, és még sorolhatnám. 2010-ben érettségiztem le 4,6-os átlaggal, majd felvételt nyertem a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karára, gazdaságinformatikus szakra. 2013-ban szüneteltettem tanulmányaimat egy másik képzés miatt. Itt webprogramozó és internetes alkalmazásfejlesztői képesítést szereztem. 2015 februártól folytatom, és reményeim szerint hamarosan befejezem BSc-s tanulmányaimat.
 
Kerüljünk közelebb a témához!
 
A túrázás mindig végigkísérte életemet, de komolyabban csak 2012-ben kezdtem el űzni, amikor egy nehéz időszakban a határaim feszegetésében és saját magamnak való bizonyításokban láttam a kiutat. És elkezdődött.
Előszőr csak futás, majd teljesítménytúrázás és a kitűzött célok, vágyak, álmok csak nőttek és nőttek. Egyre nagyobb távok, egyre nagyobb kihívások kerültek először a fejembe, majd papírra. Elkészült egy, a szó szoros értelmében nem igazán bakancslista, de egy lista, amely a céljaimat tartalmazta. Kezdve az első 10km-es futástól, az első hivatalos félmaratonon át, egészen a legnagyobb vágyamig, a Kör teljesítéséig.
 
A listáról azóta kihúzásra került sok minden, de mégis a lista csak növekszik és növekszik; nincs megállás. Miért is volna? Pont ez a lényeg, nem? :)
 
Ezt a blogot, akkor döntöttem úgy, hogy elindítom, amikor rengeteg pozitív visszajelzést kaptam arról, amit csinálok, illetve amikor úgy éreztem nagyon sok élményem összegyűlt már, amit szívesen megosztanék bárkivel, abban reménykedve, hogy meglátják ennek szépségét, nehézségét, kihívását és magát az elhivatottságot.
 
Remélem örömet és kikapcsolódást találsz majd a soraim között, és azt is remélem, felkeltem majd érdeklődésed e remek sport iránt, akár csak mint kikapcsolódás, hobbi vagy esetleg mint egy komoly megpróbáltatás, célkitűzés, a határaid feszegetésére.
Bárhogy is legyen, jó időtöltést kívánok!
 
Sporttársi üdvözlettel:
 
Kelemen László Ádám
 
"Hát talpra! Fittyet a fájdalomra,
mert győz a lélek minden akadályon,
csak a test súlya földre le ne vonja!"

/Dante: Isteni színjáték/